przyjazne krzesła do każdego wnętrza Partner

Projektanci

 

Giancarlo Bisaglia

Giancarlo Bisaglia urodził się i mieszka w Padwie. Dyplom uzyskał na Instytucie Sztuki w Padwie i przez lata pracuje w obszarze wzornictwa przemysłowego.W GLOBAL DESIGN STUDIO, powstałym w 1993, zajmuje się głównie projektowaniem mebli biurowych,od krzeseł do systemów biurek, jak również mebli do domu dla firm włoskich i zagranicznych,oraz projektowaniem stoisk na targi i wystawy. Wykłada wzornictwo przemysłowe na Włoskiej Szkole Designu w Padwie. Z dużym sukcesem wystawiał się na ROSCOE w Kanadzie i Biennale BIO Show w Lublanie. Zdobył również uznanie przez udział w wielu włoskich i międzynarodowych konkursach.

 Projektami jego autorstwa sa w ofercie Nowy Styl są krzesła El Sol i Fiuggi. 

Produkty

Oscar Buffon

Oscar Buffon prowadzi studio projektowe w Wenecji. Zajmuje się głównie opracowywaniem mebli dla domów mieszkalnych i biur. Ma duże doświadczenie w tworzeniu oryginalnych krzeseł biurowych wykorzystujących nowoczesne materiały i rozwiązania technologiczne.

Oscar Buffon zaprojektował dla marki Nowy Styl linię Intrata.

 

Produkty

Agata Danielak-Kujda

W pracy zawodowej projektantki przeplatają się dwa nurty: praca projektowa i dydaktyczna. Praca ze studentami to nieustanny trening metod projektowych i twórczego myślenia. To także doping i tak nieodzowna każdemu projektantowi chęć i konieczność stałego poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów i przestrzeni działania. Prace projektowe, jakie podejmuje są zróżnicowane: biżuteria oświetlenie, meble, ale też pojazdy. Wybrane projekty: rodzina lamp Magamago dla "Tronconi", długopisy – „Macma”, tramwaj niskopodłogowy dla PESA Bydgoszcz, autobus miejski JELCZ M-083 LIBERO dla „Autobusy Polskie”, pastorał, krzyż, ordery i sygnety dla rycerskiego zakonu Św. Jerzego.

Dla marki Nowy Styl Agata Danielak-Kujda razem z Malgorzata Pekalą zaprojektowała stół i krzesła Molino oraz Dorino.

Produkty

Małgorzata Pękala

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem – kierunek Meblarstwo Artystyczne i Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Projektantka zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wzornictwa, kompleksową identyfikacją wizualną, aranżacją wnętrz, wystawiennictwem, scenografią, projektowaniem tkanin, odzieży, dywanów i innych elementów wyposażenia wnętrz. Projektuje meble do produkcji seryjnej, również z wykorzystaniem materiałów odpadowych. Prowadzi autorskie wykłady i warsztaty projektowe dla dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem recyklingu i upcyklingu. www.pekaladesign.pl

Dla marki Nowy Styl Małgorzata Pękala zaprojektowała krzesła Fiama, Dolce, Dorino i Molino.

Produkty

Paolo Galeotti

Paolo Galeotti urodził się w Udine, we Włoszech. Swoje pierwsze doświadczenia w projektowaniu zdobył w latach 70. Porzucił studia z psychologii, podążając za swoją pasją: wzornictwem i produkcją przedmiotów codziennego użytku. Wówczas rozpoczął aktywną współpracę z firmami z sektora meblarskiego. W 1976 roku rozpoczął współpracę z producentem krzeseł “LUIGI PASSONI & figli  SPA”, dla którego zaprojektował kilka modeli krzeseł i stołów W 1983 roku otworzył autorskie studio Wzornictwa Przemysłowego, które szybko zdobyło uznanie rynku. W latach 1984/86 rozpoczął współpracę z renomowanymi producentami mebli, jak: niemiecka Luebeke Intenational, szwajcarska Minet, amerykańska Broyhill czy jeszcze znakomitszymi, jak Gwinner, Woessner, projektując dla nich meble w nowoczesnym, środkowo-europejskim stylu.

Jego projekty są odzwierciedleniem przekonania o konieczności zdrowego, ergonomicznego stanowiska pracy, to on jako jeden z pierwszych używa terminu „ergonomia”, który pojawia się w branży dopiero po kilku latach. Dziś jest światowej sławy projektantem, tworzy meble realizując zasadę maksimum możliwości i funkcjonalności.

Dla marki Nowy Styl Paolo Galeotti zaprojektował stół Dona.

Produkty

Francesco Geraci

Urodzony w Rijece (Chorwacja) pracował i mieszkał we Włoszech. Od 1970 roku zajmował się zawodowo projektowaniem wnętrz i wzornictwem przemysłowym.  Pracował dla wielu renomowanych, nie tylko włoskich firm. Autor jedynego krzesła w kolekcji mebli drewnianych, w którym drewno zostało połączone z subtelny sposób z metalem.

Dla marki Nowy Styl Francesco Geraci zaprojektował krzesła Algeo, Medea oraz kolekcję foteli i stołów Hello.

  

Produkty

Szymon Hanczar

Architekt wnętrz, projektant mebli. Absolwent wrocławskiej Akademie Sztuk Pięknych, od 2006 asystent w Pracowni Projektownia Mebli. W trakcie studiów odbył stypendium w Monachium, a także praktyki w biurze Niki Szilagyi - Matteo Thun Partner. Uczestnik wielu wystaw i konkursów. Autor projektów wnętrz licznych restauracji, biur, sklepów. Współpracuje z przemysłem, realizuje także własne projekty w niskonakładowych seriach. Szczęśliwy posiadacz najmniejszego mieszkania we Wrocławiu, a może i w Polsce (13 m2).

Szymon Hanczar zaprojektował dla marki Nowy Styl zestaw kawiarniany Pinacolada.

Produkty

Manfred Hermann

Manfred Hermann jest absolwentem Wyższej Szkoły Zawodowej Wzornictwa w Ulm (Niemcy). W latach 1968 – 1971 prowadził niezależne biuro projektowe w Stuttgarcie. Od 1973 roku prowadzi własne biuro projektowe herrmann+stumpp • ulm w Ulm (Niemcy) specjalizuące sie we wzornictwie przemysłowym. Lauret wielu nagród wzorniczych.

Dla marki Nowy Styl Manfred Herrmann, wspólnie z Horstem Stumppem, zaprojektowali krzesła Amigo, Bistro i Bingo.

Produkty

Horst Stumpp

Horst Stumpp jest absolwentem i pedagogiem Wyższej Szkoły Zawodowej Wzornictwa w Ulm (Niemcy).
Od 1976 prowadzi własne biuro projektowe herrmann+stumpp • ulm, w którym powstają projekty mebli, krzesel i innych obiektów przemysłowych. Zajmuje się również projektowaniem dla budownictwa.

Dla marki Nowy Styl Horst Stumpp, współnie z Manfredem Herrmanem zaprojektowali krzesła Amigo, Bistro i Bingo.

Produkty

Jens Korte

Jens Korte pracował dla biur projektowych: frogdesign (1987-91), wiege (1993-97), npk industrial design (1997-99). Następnie, do roku 1993 zajmował się działalnością naukową. Od roku 1999 pracuje jako niezależny projektant.

Dla marki Nowy Styl zprojektował krzesło Wing II.

Produkty

Robert Nowakowski

Robert Nowakowski - rocznik 1971. Jest absolwentem ASP w Poznaniu na na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa  Przemysłowego (dyplom w 2000 roku). Pracę zawodową rozpoczął współtworząc pracownię projektową "RM Projektanci" wspólnie z Mikołajem  Wierszyłłowskim 2001r - 2005r. Obecnie działa w kilku grupach projektowych np: "IQ Project Comfort" "Robert Nowakowski - Projekty","+/-". Specjalizuje się w projektowaniu wzorów dla przemysłu  - siedzisk, mebli, obudów dla urządzeń i systemów elektronicznych, solarnych,  sprzętu medycznego,oraz w projektowaniu wnętrz prywatnych, komercyjnych i publicznych. Współpracuje z takimi firmami jak Ever, Kompania Piwowarska, Insgraf,  Carlsberg, Lars.

Robert Nowakowski wspólnie Mikołajem Wierszyłłowskim zaprojektowali fotel Sonata dla marki Nowy Styl.

Produkty

Mikołaj Wierszyłłowski

Mikołaj Wierszyłłowski skończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu -Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Pracował jako asystent  w pracowni designu poznańskiej ASP. W 2001 roku wspólnie z Robertem Nowakowskim założył studio projektowe. Dziś razem z Dorotą Jaśkiewicz, Wojtkiem Barańskim, Natalią Cichańską, Piotrem Banachem, Anna Winną i Anną Kolesinską projektuje wnętrza i produkty w pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Prace grupy prezentowane były na wielu wystawach polskiego wzornictwa, między innymi: Made in Poland we Frankfurcie i Berlinie, Prodeco, Polska Pasja Tworzenia, Polski Design w Praktyce, dizajn!dizajn, design.pl, Festiwalu Designu w Łodzi. Prace powstające w pracowni były wielokrotnie publikowane w  magazynach o architekturze i designie: Architektura, Elle Decoration, Dobre wnętrze itp.

Mikołaj Wierszyłłowski zaprojektował dla marki Nowy Styl krzesło Dolly i Tiziano. Wspólnie z Robertem Nowakowskim zaprojektowali fotel Sonata.

Produkty

Angelo Pinaffo

Urodzony w Padwie, w 1966 roku, studiował wzornictwo przemysłowe na Instytucie Sztuki w Padwie oraz na Uniwersytecie Architektury w Wenecji. Obecnie pracuje jako niezależny projektant działając w zakresie architektury, projektowania wnętrz, wzornictwa przemysłowego i projektowania graficznego. Przez ostatnie piętnaście lat skupił się na projektowaniu krzeseł biurowych i do zastosowania codziennego. Angelo Pinaffo otrzymał wiele prestiżowych nagród za swoje oryginalne projekty.

Dla marki Nowy Styl Angelo Pinaffo zaprojektował krzesło Lula.

Produkty

Wiesław Radoniewicz

Związany z firmą Nowy Styl od  piętnastu lat. Znajomością  nowoczesnych technologii oraz funkcjonalnym charakterem własnych pomysłów twórczych  zapewnia szeroką gamę projektową. W efekcie jego prac powstały produkty, które tworzą podstawową ofertę firmy.

Wiesław Radoniewicz  zaprojektował dla marki Nowy Styl linię Baleno.

Produkty

999 Design

Tysiące pomysłów to za dużo na jedną głowę, ale 999 to świetny pomysł! Tak właśnie narodziło się 999.design w 2005 r. Grupa młodych przedsiębiorców z różnymi doświadczeniami miała odwagę i potencjał, by tworzyć i wprowadzać nowe formy, pomysły i przedmioty. Zastosowanie drewna, metalu, skóry i przede wszystkim rozległa wiedza o plastiku i konstrukcja form do produkcji zaprojektowanych przedmiotów stały się powodami, dla których 999.design szybko zdobyli sławę. 999.design to grupa młodych przedsiębiorców, którzy wykorzystują swoją kreatywność. Ich imiona? Za wiele, po prostu 999.design.

Autorstwa 999 Design są linie krzeseł Fano i Fondo.

Produkty

 

 


DRUKUJ